timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 120 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

DZIEŃ ZADUSZNY - JAK PIELĘGNUJEMY PAMIĘĆ O ZMARŁYCH?
Posted by      06/03/2022 12:00:00    Comments 0
DZIEŃ ZADUSZNY - JAK PIELĘGNUJEMY PAMIĘĆ O ZMARŁYCH?

DZIEŃ ZADUSZNY - JAK PIELĘGNUJEMY PAMIĘĆ O ZMARŁYCH?

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to w Polsce czas zadumy i wyciszenia. Moment, który poświęcamy pamięci naszych bliskich.

Wspominanie zmarłych skłania nas do refleksji o przemijaniu.

„Wszystkie sposoby celebrowania dnia Wszystkich Świętych służą oswojeniu lęku przed śmiercią. Można sobie z nim radzić postrzegając śmierć groteskowo, ale można też przyjąć postawę pokory wobec śmierci. I to jest właśnie to, co my robimy w Polsce.”

NATURALNY RYTM ŻYCIA

Pora roku na jaką przypada dzień zmarłych to jesień. Jesień to okres, w którym dzień staje się krótszy, a noc wydaje się trwać wieczność. Pogoda za oknem nie sprzyja. Jest ponuro, zimno i często pada deszcz. Tak więc okres jesienny z reguły jest nostalgiczny i często w sposób jakże naturalny w naszym życiu pojawia się wówczas smutek.

Nasz rok jest zorganizowany w taki sposób, że naprzemiennie następują wydarzenia, które mają charakter radosny albo wymagający zadumy, to pewien cykl, w którym funkcjonujemy i on wyznacza też cykl naszych emocji.

Zapewne wielu z Was zastanawia się co ma wspólnego biżuteria ze świętem zmarłych?

Otóż od kilku lat obserwujemy duży wzrost zainteresowania w tym okresie biżuterią spersonalizowaną, która wykorzystywana jest w celu upamiętnienia ważnych dla nas dat.

Najczęściej wybieranym produktem są nieśmiertelniki, posiadające dużą powierzchnię do grawerowania, którą można wykorzystać nie tylko do umieszczenia tekstu, ale również zdjęcia bądź grafiki.

Tak przygotowana kompozycja może służyć jako ciekawa forma połączenia biżuterii z upamiętnieniem bliskiej nam osoby.

Biżuterię nosimy z reguły na co dzień, a więc i codziennie możemy mieć bliską osobę przy sobie. Patrząc na wygrawerowane zdjęcie bliskiej naszemu sercu osoby od razu pojawia się uśmiech na twarzy, wracają wspomnienia.

Najważniejsza jest pamięć o naszych bliskich, ponieważ… człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...

Więc pamiętajmy o naszych bliskich, których nie ma wśród nas, ale zawsze będą w naszych sercach.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/blingart/domains/blingart.pl/public_html/var/cache/prod/smarty/compile/child_classic/e2/d4/79/e2d479383004196bcff0dac0d3662a1bcf03fbd9_2.file.smartblogrelatedcategory.tpl.php on line 27

Leave a Reply