timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Co oznaczają kolory bransoletek?
Posted by      25/08/2023 12:18:39
Co oznaczają kolory bransoletek?

Bransoletki - wdzięczna i subtelna ozdoba kobiecego nadgarstka. W ostatnim czasie panie korzystają z nich coraz chętniej. Okazuje się, że klasyczne srebrne i złote modele, choć dalej unikalne, to jednak często zastępowane są przez bransoletki sznurkowe. Są one nie tylko wielobarwne, ale także i estetyczne. Jednak co oznaczają ich kolory?

Sznurkowe bransoletki: niecodzienny dodatek do codziennej stylizacji

Sznurkowe bransoletki to wyjątkowy dodatek, który wkrada się w serca coraz większej ilości kobiet. Panie decydują się na nie z uwagi na trwałość, a także ponadprzeciętną estetyką, którą sobą reprezentują. Bransoletki sznurkowe występują w wielu, różnych kolorach. Jakie przesłanie się za nimi kryje?

bransoletka sznurkowa

Co oznacza niebieska bransoletka?

Barwa niebieska od zawsze utożsamiana jest ze szczęściem i pogodą ducha. Bransoletka sznurkowa niebieska jest także ważnym symbolem, który wskazuje na utożsamianie się z ofiarami suszy. Mogą być one dodatkowo ozdobione grawerami i zawieszkami, by bardziej je spersonalizować.

Co oznacza fioletowa bransoletka?

Bransoletki ze sznurka w kolorze fioletowym najczęściej traktowane są jako bransoletki przyjaźni. To właśnie z tą relacją utożsamiana jest ta barwa. Fioletowe bransoletki to także oznaka nadziei i wewnętrznego spokoju.

Co oznacza żółta bransoletka?

Żółta bransoletka niezmiennie kojarzona jest z radością, pogodą ducha i ogólnym optymizmem. Bransoletki na sznurku w tym kolorze mogą być także utożsamiane z sukcesem i przemianą, przez którą przeszła dana osoba.

Co oznacza zielona bransoletka?

Zielona bransoletka sznurkowa symbolizuje jedność z naturą, a także bezgraniczne zaufanie. Zieleń jest kolorem Matki Ziemi, która jest spokojna i stonowana. Zieleń symbolizuje także rozsądek i twarde stąpanie po ziemi.

bransoletka magnetyczna

Co oznacza czarna bransoletka?

Czarny to mocny i zdecydowany kolor. Choć zwykle kojarzy się z żałobą i smutkiem, to jednak czarna bransoletka sznurkowa ma odmienne znaczenie. Okazuje się, że w tym wypadku reprezentuje ona pozytywną energię, bijącą od osoby, która ją nosi.

Co oznacza czerwona bransoletka?

Czerwona bransoletka sznurkowa to zdecydowanie najpopularniejszy model tej ozdoby. Płomienny i intensywny kolor od zawsze utożsamiany jest z miłością i uczuciami. W dawnych wierzeniach, barwa czerwona miała chronić przed wpływem złych mocy i traktowana była jako talizman.

czerwona bransoletka 

Co oznacza pomarańczowa bransoletka?

Pomarańczowa bransoletka na sznurku jest jednym z rzadziej wybieranych modeli. Kolor ten jest intensywny i wyrazisty. Symbolizuje charyzmę i wskazuje na pozytywne cechy charakteru. Posiadacz pomarańczowej bransoletki jest osobną pewną siebie, która śmiało kroczy przez życie.

Co oznaczają inne kolory bransoletek?

Oprócz wyżej wymienionych kolorów bransoletek, w sklepach z biżuterią można spotkać całą paletę barw. Być może nie są one na tyle popularne, aczkolwiek warto wiedzieć, co mogą symbolizować. Bransoletka na sznurku w kolorze:

  • różowym - symbolizuje niewinność, naturalność i dziewczęcy urok. Wskazuje również na delikatność emocjonalną osoby, która ją nosi;
  • białym - kolor ten jest wyznacznikiem dobroci, czystości i dobrych intencji. Białe bransoletki świetnie komponują się z metalowymi wstawkami i wakacyjną opalenizną;
  • szarym - szary lub srebrny kolor bransoletki wskazuje na niezłomność i trwałość. Może tyczyć się to zarówno życia osobistego jak i zawodowego.

Jak więc widać, kolor bransoletki, którą nosimy na nadgarstku, moze całkiem wiele o nas powiedzieć!

bransoletka szara 

Kolory bransoletek a utożsamianie się z problemami społecznymi

Opaska na ręce ma ogromne znaczenie nie tylko w kontekście rozwikłania tajemnic osobowości. Kolory maja ogromne przesłanie, które można rozpatrywać nie tylko w kontekście charakteru czy duchowości. Coraz częściej jesteśmy świadkami tego, że gumka na nadgarstku w odpowiednim tonie odnosi się do problemów społecznych, a także pozwala się z nimi utożsamić i okazać wsparcie. W ostatnim czasie popularność zyskała opaska na ręce w kolorze różowym. Wskazywała ona na solidaryzowanie się z kobietami dotkniętymi rakiem piersi. Pojawiło się także wiele kampanii, które dochód ze sprzedaży takich bransoletek przeznaczały właśnie na walkę z nowotworem piersi. Wśród kolorów bransoletek na sznurku, które są dodatkowo powiązane z problemami społecznymi, można także wskazać na:

  • bransoletkę zieloną - oczywiście jej symbolika przypisywana jest ochronie środowiska i ekologii. Jednak ta barwa bransoletki wskazuje również na solidaryzowanie się z osobami cierpiącymi na depresję.
  • bransoletkę brązową - jej symbolika odnosi się do wspierania działań antynikotynowych i antynarkotykowych;

bransoletka różowa 

Gumka na nadgarstku często jest także okraszona napisem np. "Jestem cukrzykiem" lub "Cierpię na schizofrenię". W takich wypadkach, może ona nawet uratować komuś życie. Bransoletki na sznurku i opaski staja się więc jednym ze sposobów na komunikowanie się z otoczeniem. Mogą one wyrazić więcej niż tysiąc słów, a także wiele powiedzieć o ich właścicielu. Z tego też powodu, nie warto przechodzić obok nich obojętnie.

Produkty z postu