timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jak wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?
Posted by      28/12/2022 08:16:24     Zainspiruj się!
Jak wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Jak wyczyścić biżuterię ze stali chirurgicznej? Najlepsze sposoby

 

Stal chirurgiczna to coraz popularniejszy surowiec biżuteryjny. Ma wiele zalet, wśród których wyróżnia się łatwość utrzymania jej w dobrym stanie. Nie oznacza to jednak, że możesz całkowicie zaniechać dbania o nią. Jak czyścić stal chirurgiczną, by długo cieszyła oko? Poznaj najlepsze sposoby.

 

Stal chirurgiczna – pokochaj jej właściwości

 

Biżuteria ze stali chirurgicznej zdecydowanie wyróżnia się wśród innych surowców biżuteryjnych. Co o tym decyduje?

 

Stal chirurgiczna ma podobną trwałość, co metale szlachetne, jest jednak znacznie tańsza. Prezentuje się równie pięknie jak srebro czy złoto, ale decydując się na nią, sporo oszczędzasz. Stal chirurgiczna jest również korzystna dla zdrowia – nie zawiera niklu, więc nie wywołuje częstych dziś uczuleń. Mogą ją bezpiecznie nosić alergicy i inne osoby z wrażliwą skórą.

 

Co więcej, stal chirurgiczna nie rdzewieje, nie zmienia koloru i nie czernieje, dzięki czemu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nawet częste wkładanie biżuterii stalowej nie powoduje jej matowienia. Niemal niemożliwe jest także zarysowanie stali chirurgicznej.

 

Możesz cieszyć się stalową biżuterią na co dzień, nie tracąc zbędnego czasu na doczyszczanie oraz środków finansowych na specjalne preparaty do mycia tego rodzaju ozdób. Czy jednak oznacza to, że stalowe dodatki możesz pozostawić same sobie i zapomnieć o jakiejkolwiek pielęgnacji? Nie do końca. Jak więc dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

 

Czy biżuterię ze stali chirurgicznej trzeba czyścić?

 

Biżuteria zdobi i podkreśla styl oraz charakter noszących ją osób. Warunek jest jeden – musi być zadbana. Sczerniałe, brudne dodatki raczej szpecą niż dodają uroku. Dlatego biżuterię z wielu rodzajów surowców trzeba regularnie czyścić. Bywa to niełatwe i nierzadko wymaga specjalnych środków chemicznych. Nie trzeba dodawać, że potrafią one całkiem sporo kosztować.

 

Na tle innych surowców biżuteryjnych stal chirurgiczna pod tym względem zdecydowanie wygrywa. Wymaga tylko sporadycznego czyszczenia domowymi sposobami. Choć na stalowej biżuterii nie spotkasz rdzy i zaczernień, których usuwanie jest żmudne i długotrwałe, to jednak – jak każdy przedmiot – zbiera ona zanieczyszczenia z otoczenia. Drobne kłaczki z odzieży, kurz, ślady perfum czy kremów do ciała – tego rodzaju nieczystości warto na bieżąco usuwać.

 

By długo cieszyć się pięknem stalowej biżuterii, unikaj jej kontaktu z perfumami. Choć stal jest surowcem wyjątkowo trwałym, częsta styczność z zawartym w nich alkoholem może niekorzystnie wpływać na stan ozdób. Podobnie jest z chlorem. Zawsze pamiętaj, by zdejmować ozdoby ze stali chirurgicznej przed wejściem do basenu.

 

Jak czyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

 

Aby pozbyć się zanieczyszczeń ze stalowej biżuterii wystarczy miękka ściereczka i woda z mydłem lub octem. Ten naturalny roztwór myjący świetnie usunie wszelkie zabrudzenia z Twoich ozdób. Zamiast octu możesz także użyć sody oczyszczonej. Jeśli w Twoich zapasach brakuje powyższych środków, równie dobrze sprawdzi się pasta do zębów. Nanieś na biżuterię niewielką jej ilość suchą szmatką, a następnie przetrzyj wilgotną ściereczką.

 

Nawet jeśli gołym okiem nie widzisz zanieczyszczeń, regularnie przecieraj w ten sposób swoją biżuterię. Dzięki temu Twoje ozdoby będą cieszyć oko wiele lat.  

 

Pamiętaj, by zwrócić uwagę na dodatki, którymi ozdobiona jest biżuteria ze stali chirurgicznej. Wysadzane kamieniami krzyże czy zawieszki prezentują się pięknie, jednak często wymagają innych metod czyszczenia. Nie wszystkie surowce biżuteryjne czy kamienie dobrze zniosą wymienione środki czystości.

 

Po wyczyszczeniu ozdób ze stali chirurgicznej, zadbaj o ich odpowiednie przechowywanie. Staraj się każdy element biżuterii odkładać do osobnej przegródki w szkatułce lub osobnego pudełeczka/woreczka. Ważne, aby było to miejsce wyłożone miękkim materiałem. Unikniesz dzięki temu kontaktu z innymi dodatkami, a tym samym niepotrzebnych uszkodzeń czy zaplątania elementów biżuterii, np. delikatnych łańcuszków czy bransoletek.

 

Stalowa biżuteria – niewymagające piękno

 

Biżuteria ze stali chirurgicznej niewiele wymaga, dając wiele w zamian. Jej konserwacja i czyszczenie zajmują zaledwie kilka minut. Możesz robić to raz w tygodniu, raz w miesiącu czy raz na kilka miesięcy – w zależności od tego, jak często nosisz swoje ozdoby ze stali. 

 

Te kilka chwil wystarczy, byś przez wiele lat mógł cieszyć się pięknem i blaskiem biżuterii ze stali. A ona wciąż pozostanie jak nowa i w wyjątkowy sposób będzie podkreślać Twoje piękno.