timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Na której ręce nosi się bransoletki?
Posted by      01/09/2023 12:19:37
Na której ręce nosi się bransoletki?

Bransoletki to wyjątkowo popularna ozdoba biżuteryjna. Jej subtelny i estetyczny wydźwięk przykuwa uwagę, a także może optycznie wysmuklić nadgarstek. Noszenie bransoletek zwykle jest domeną kobiet, aczkolwiek panowie również coraz chętniej się na nie decydują. Na której więc ręce powinni oni nosić bransoletki?

Gdzie nosić bransoletkę - lewa czy prawa ręka?

Biżuteria nie jest domeną kobiet. Panowie wydają się coraz bardziej interesować męskimi ozdobami, które dodają im uroku i klasy. Problem jednak pojawia się w momencie, kiedy po wyborze odpowiedniej bransolety, trzeba jeszcze umieścić ją na właściwym nadgarstku. Jak więc można ten problem rozwiązać?

bransoletka miedziana magnetyczna

Jak prawidłowo nosić bransoletki?

Męskie bransoletki ze skóry lub ze stali chirurgicznej są ciekawą ozdobą. Świetnie się prezentują, a dodatkowo wyróżniają się ponadprzeciętna odpornością. Noszenie ich na lewej lub prawej ręce jest całkowicie uzależnione od preferencji mężczyzny. Panowie powinni zwrócić uwagę na to, którą ręką swobodniej posługują się na co dzień. Wówczas będą oni w stanie w odpowiedni sposób wyeksponować swoją ozdobę i sprawić, że zauważy ją więcej osób.

miedziana bransoletka magnetyczna

Warto także zwrócić uwagę na to, że noszenie bransoletki powinno być wygodne. Panowie mogą więc swoje bransoletki przymierzać i sprawić, na której ręce ich noszenie jest bardziej komfortowe.

Bransoletka na lewej i prawej ręce - co ona oznacza?

Często błahym kwestiom przypisuje się symboliczne, wyższe znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku noszenia bransoletek na prawej lub lewej ręce. Teoretycznie, w obecnych czasach nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Panowie mogą nosić te ozdoby na tej ręce, na której im wygodniej. Dawniej jednak, wybór nadgarstka miał głębsze znaczenie.

Co oznacza bransoletka na prawej ręce?

Odwołując się do dawnych przekonań i stereotypów społecznych, noszenie bransoletki na prawej ręce miało chronić przed złym urokiem i pełnić rolę talizmanu. Wówczas takie bransoletki przyjmowały formę obręczy z różnymi, zdrowotnymi symbolami. Zdrowotne ozdoby są popularne również w dzisiejszych czasach. Szczególne uznanie zdobywają bransoletki miedziane z turkusem lub innymi kamieniami szlachetnymi. Jednak obecnie, noszenie ich na prawej ręce nie ma takie wydźwięku jak kilkanaście lat temu.

bransoletka miedziana magnetyczna

Co oznacza bransoletka na lewej ręce?

Noszenie bransoletki na lewej ręce było związane dawniej z hierarchią społeczną. Mogły one poniekąd przypominać kajdany, które zakładano niewolnikom w Starożytnym Egipcie. Jednak dziś ponownie nie ma to większego znaczenia. Co więcej, przyjmuje się, że to osoby praworęczne noszą bransoletki na lewej ręce, gdyż jest im po prostu wygodniej.

Czy można nosić kilka bransoletek na tej samej ręce?

Noszenie kilku bransoletek na tej samej ręce od dawna wzbudzało wiele wątpwliwości. Prawdą jest jednak to, że wszystko zależy od rodzaju ozdoby. Dla przykładu, bransoletki miedziane, z dodatkowymi wzorami, o dużej szerokości, są absolutnie wystarczające. Zdecydowanie się na to, by nosić je w większej ilości doprowadziłoby do karykaturalnego wydźwięku.

Z kolei jeśli chodzi o popularne w ostatnim czasie bransoletki sznurkowe, to z powodzeniem można łączyć je w obrębie jednego nadgarstka. Wówczas będą one prezentowały się znakomicie, a jednocześnie nie przytłoczą się nawzajem.

bransoletka magnetyczna miedziana

Czy można nosić bransoletkę i zegarek na jednej ręce?

Zegarki również stały się jednym z kultowych, męskich atrybutów. Zwykle są one symbolem luksusu i statusu materialnego. Zegarki kojarzą się z ludźmi sukcesu i biznesmenami.

Łączenie zegarka z bransoletką jednak nie zawsze będzie korzystne. Panowie raczej decydują się na bransoletki w formie obręczy, wyraziste i pokaźnych gabarytów. Skomponowanie ich z zegarkiem w obrębie jednego nadgarstka będzie zbyt przytłaczające i nienaturalne.

Jeśli panowie chcą nosić obie ozdoby jednocześnie, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie rozdzielenie ich pomiędzy oba nadgarstki. Zapewni to o wiele korzystniejszy efekt estetyczny, a także będzie wygodniejsze.

Produkty z postu