timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Przechowywanie biżuterii – praktyczne wskazówki
Posted by      06/06/2023 10:46:39
Przechowywanie biżuterii – praktyczne wskazówki

Biżuteria jest nie tylko ozdobą, lecz także wyrazem stylu i osobowości. Niezależnie od tego, czy Twoja kolekcja to wartościowe kruszce i drogocenne kamienie, czy (nie)zwykła biżuteria sztuczna – dla Ciebie prawdopodobnie stanowi bezcenny skarb. Dlatego warto, abyś odpowiednio o nią dbała. Poznaj praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania biżuterii, które pomogą Ci utrzymać porządek i zatroszczyć się o swoje ulubione ozdoby.

Jak przechowywać biżuterię?

Odpowiednia organizacja biżuterii to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się nią przez lata, wygodnie dobierać odpowiednie ozdoby do stroju (i nastroju!) i nie zniknąć w gąszczu poplątanych naszyjników, pojedynczych par kolczyków czy bransoletek bez zapięć. Do dzieła!

opakowanie Blingart

Wybierz odpowiednie pojemniki

Zainwestuj w specjalne pudełka czy organizery z wygodnymi przegródkami i podkładkami. Dzięki nim możesz przechowywać biżuterię oddzielnie, unikając plątania łańcuszków i stykających się ze sobą elementów. Zwróć uwagę, by pojemniki wyścielone były miękkimi, aksamitnymi materiałami, które nie spowodują zarysowań na ozdobach.

Zachowaj czystość

Zanim umieścisz ozdobę we właściwym pojemniku, pamiętaj, żeby ją oczyścić. Użyj delikatnego mydła i miękkiej szczoteczki, aby usunąć zanieczyszczenia. Pamiętaj, że niektóre kamienie i surowce, np. stal chirurgiczna, wymagają specjalnej pielęgnacji. Warto więc zapoznać się z zaleceniami producenta - w BlingArt otrzymasz je w formie ulotki dołączonej do przesyłki.

pudełko i ściereczka do czyszczenia

Unikaj wilgoci i światła

Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wodą, przechowuj biżuterię w suchym miejscu. Wilgotne środowisko powoduje korozję metalu i uszkadza delikatne części ozdób. Ponadto, niektóre kamienie, takie jak ametysty czy szafiry, mogą blaknąć pod wpływem światła. Przechowuj je z dala od bezpośredniego nasłonecznienia.

pudełka prezentowe Blingartpudełka czarne Blingart

Przechowuj zgodnie z typem biżuterii

Poszczególne rodzaje biżuterii wymagają różnego przechowywania. W przypadku pierścionków możesz zainwestować w specjalny stojak lub poduszkę z wycięciami. Dzięki temu unikniesz ryzyka zgubienia lub uszkodzenia tych delikatnych ozdób. Zegarki powinny być trzymane w etui, aby chronić je przed usterkami mechanicznymi. Pamiętaj, że warto przechowywać biżuterię oddzielnie, aby uniknąć tarcia i zarysowań.

Postaw na organizację biżuterii

Co jakiś czas przeglądaj i porządkuj swoją biżuterię. Usuń uszkodzone lub nieużywane dodatki, a resztę poukładaj zgodnie z wyżej opisanymi wskazówkami. Regularne utrzymanie porządku ułatwi Ci również znalezienie odpowiedniej ozdoby w momencie, gdy będziesz jej potrzebować.

Jak przechowywać łańcuszki?

Na szczególną uwagę w kontekście przechowywania biżuterii zasługują łańcuszki. To one przysparzają niejednokrotnie wielu nerwów, gdyż łatwo ulegają splątaniu. Jak tego uniknąć?

Rozepnij łańcuszek

Aby uniknąć plątania, rozepnij łańcuszek przed odłożeniem na miejsce. Jeśli zostawisz zapięcie zamknięte, istnieje większe ryzyko, że splącze się lub uszkodzi. Zapnij je zaś wtedy, gdy planujesz odwiesić ozdobę na haczyk, zamontowany na przykład po wewnętrznej stronie drzwi szafy.

Wykorzystaj organizery z haczykami

Organizery biżuteryjne wyposażone w haczyki są idealne do przechowywania łańcuszków. Możesz na nich zawiesić łańcuszki, aby były odseparowane i łatwo dostępne. W ten sposób unikniesz plątania i zapewnisz sobie wygodne przechowywanie.

Jak przechowywać kolczyki?

Kolczyki to jedna z najpopularniejszych form biżuterii, dlatego warto szczególnie zadbać o nie podczas użytkowania. Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących przechowywania kolczyków.

przechowywanie kolczyków

Wybierz odpowiednie pojemniki

Kolczyki przechowuj w specjalnych pudełkach z przegródkami, które pozwalają na odseparowanie poszczególnych par. Możesz także wybrać wieszaki z haczykami lub dziurkami. To dobre rozwiązanie szczególnie dla długich, wiszących modeli, które łatwo ulegają splątaniu.

Unikaj mieszania różnych typów kolczyków

Jeśli w swojej kolekcji masz różne typy kolczyków, na przykład kółka, sztyfty i długie, wiszące egzemplarze, zadbaj o przechowywanie ich oddzielnie. Mieszanie różnych rodzajów kolczyków może prowadzić do plątania i uszkodzenia delikatnych elementów, takich jak cienkie łańcuszki czy zawieszki.

Zdejmuj kolczyki przed snem i kąpielą

Aby uniknąć uszkodzeń i zminimalizować ryzyko zagubienia, zdejmij kolczyki przed położeniem się do łóżka, prysznicem czy kąpielą. Podczas snu łatwo zahaczyć i uszkodzić ozdoby. Z kolei w kąpieli kolczyki mają kontakt z wywołującą korozję wodą.

Właściwe przechowywanie biżuterii – radość z noszenia

Właściwe przechowywanie biżuterii to nie tylko sposób na utrzymanie jej w doskonałym stanie, lecz także radość ze swojej kolekcji i łatwiejsze jej użytkowanie. Zastosowanie powyższych wskazówek pozwoli Ci zadbać o swoje skarby i sprawi, że będą służyły przez wiele lat – ciesząc oko i dopełniając styl.

Jesteś posiadaczką pokaźnej biżuteryjnej kolekcji, czy raczej skromnej liczby ozdób? Nieważne. W każdym przypadku zadbaj o odpowiednią organizację swoich dodatków. Dzięki temu zachowasz ich piękno i unikniesz uszkodzeń.