timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Bransoletka idealna, czyli jak dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki?
Posted by      25/05/2023 11:54:35
Bransoletka idealna, czyli jak dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki?

Bransoletki są popularnym dodatkiem, który zwykle dodaje uroku i stylu. Jednak noszenie ozdoby złej wielkości może być niewygodne i irytujące. Jeśli chcesz, aby Twoja bransoletka wyglądała atrakcyjnie, a przy tym była funkcjonalna, kluczowy jest właściwy dobór jej rozmiaru. Przeczytaj, jak to zrobić.

Jak zmierzyć rozmiar bransoletki?

Pierwszym krokiem przy doborze odpowiedniego rozmiaru bransoletki jest pomiar obwodu nadgarstka. Możesz to zrobić za pomocą miarki krawieckiej lub sznurka, który następnie zmierzysz linijką. Ważne jest, aby pomiar był dokładny – jednak nie ciasny, ani zbyt luźny.

Po zmierzeniu obwodu nadgarstka dodaj do niego pewną wartość, w zależności od preferowanego luźniejszego lub bardziej dopasowanego wyglądu bransoletki. Zwykle dolicza się od 2 do 2,5 cm.

Pamiętaj jednak, że zależy to przede wszystkim od Twojego gustu, preferencji i stylu bransoletki. Ozdoba powinna być dopasowana do nadgarstka, ale jednocześnie na tyle luźna, aby swobodnie nim poruszać. Jeśli masz wrażliwe dłonie lub alergię na niektóre tworzywa, zadbaj o materiał, który nie powoduje podrażnień skóry i zdecyduj się raczej na luźniejszy model.

Weź również pod uwagę sezonowość noszenia bransoletki. W cieplejsze miesiące, kiedy nadgarstki mogą nieco spuchnąć, wybierz luźniejszy rozmiar. Zyskasz dzięki temu komfort noszenia swojej ulubionej biżuterii.

mierzenie rozmiaru bransoletki

Styl bransoletki, a jej rozmiar

Rozmiary bransoletek mogą różnić się w zależności od ich stylu i przeznaczenia. Niektóre modele są projektowane tak, aby były bardziej luźne i opadające na dłoń, podczas gdy inne mają bardziej dopasowany wygląd. Jeśli wybierzesz bransoletkę skórzaną, warto, by dość ściśle przylegała do nadgarstka i nie zsuwała się niżej. W przeciwnym razie może wyglądać niechlujnie, a zamiast przyciągać zachwycone spojrzenia - budzić zdziwienie. Uwzględnij także szerokość samej bransoletki - im jest szersza, tym więcej należy dodać do obwodu nadgarstka.

Pamiętaj, że bransoletka może się nieco rozciągnąć wraz z upływem czasu, zwłaszcza jeśli nosisz ją regularnie. Dotyczy to szczególnie modeli ze sznurka czy kauczuku jubilerskiego, a także ozdób na gumce. Dlatego, jeśli masz wątpliwości, rozważ wariant nieco bardziej dopasowany. Bransoletka powinna z czasem idealnie dopasować się do nadgarstka.

sznurkowa czarna męska bransoletkabransoletka skórzana męska czarna

Rozmiar rozmiarowi nierówny – bransoletki różnych marek

Kiedy już ustalisz optymalny rozmiar bransoletki, możesz zająć się jej zamówieniem. Pamiętaj jednak, że różne marki mogą mieć nieco inny system rozmiarów, dlatego zawsze sprawdzaj tabelę rozmiarów konkretnego producenta lub sklepu. Często znajdziesz takie informacje na stronie internetowej. Możesz także skonsultować się z obsługą klienta, która udzieli Ci wyczerpujących informacji.

Bransoletki regulowane

Jeśli wciąż masz kłopot z doborem rozmiaru bransoletki, pamiętaj, że wiele modeli na rynku ma regulację rozmiaru. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie biżuterii do różnych nadgarstków. Z tego powodu większość ozdób dostępnych w BlingArt wyposażyliśmy w mechanizmy dopasowywania obwodu:

- Jest tak zarówno w przypadku bransoletek srebrnych czy złotych, które mają regulację w postaci łańcuszka oczkowego, jak i sznurkowych, których konstrukcja pozwala na dowolne ściągnięcie obwodu.

- Bransoletki miedziane typu Bangla wykonane są natomiast z giętkiego stopu, który idealnie dopasowuje się do każdej wielkości nadgarstka.

- Biżuteria typu “mesh” to z kolei regulacja w postaci dziurek, przypominająca zapięcie zegarka.

Regulacja rozmiaru to świetna opcja, szczególnie jeśli planujesz nosić bransoletkę na różnych długościach lub chcesz podarować ją w prezencie. Dzięki niej biżuteria posłuży Ci dłużej – to naturalne, że na przestrzeni lat nasze ciało, w tym dłonie, zmienia się. Jeśli przybędzie Ci kilogramów, Twoja ulubiona bransoletka wciąż będzie na swoim miejscu.

bransoletka męska z zapięciem zatrzaskowymbangla miedziana męska

Rozmiar bransoletki ma znaczenie

Dobór odpowiedniego rozmiaru bransoletki może sprawić, że noszenie biżuterii będzie przyjemnością. Dobrze dopasowana ozdoba doda Ci uroku i sprawi, że poczujesz się zachwycająco i komfortowo. A o to przecież chodzi! Pamiętaj o dokładnym pomiarze, uwzględnij swoje preferencje, styl i inne czynniki, takie jak sezonowość czy ewentualne alergie. Jeśli masz wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z ekspertem czy profesjonalną obsługą klienta. Z odpowiednio dobraną bransoletką będziesz cieszyć się jej pięknem przez wiele lat.