timer  WYSYŁKA W 24H    local_shipping DARMOWA DOSTAWA OD 140 PLN  date_range 30 DNI NA ZWROT   beenhere   BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Biżuteria miedziana – właściwości i największe zalety
Posted by      13/03/2023 14:06:04     Zainspiruj się! , Trendy
Biżuteria miedziana – właściwości i największe zalety

Biżuteria miedziana – właściwości i największe zalety

Miedź to pierwiastek, którego potrzebuje nasz organizm. Dostarczasz go wraz z pożywieniem, jednak możesz wspomóc ciało także w inny sposób – nosząc biżuterię miedzianą. Przeczytaj, jak to działa i jakie daje Ci korzyści.

Miedź – właściwości dla zdrowia

Korzystne właściwości miedzi dla ludzkiego organizmu znane były już w starożytności. Hindusi, Rzymianie, Grecy czy Egipcjanie używali miedzianych naczyń i tworzyli miedzianą biżuterię, gdyż obserwowali pozytywny wpływ tego surowca na swoje zdrowie. Czy zdawali sobie sprawę ze wszystkich zalet miedzi? Prawdopodobnie nie. Dziś jednak wiemy, jak duże znaczenie ma dla nas ten pierwiastek. Z jego pozytywnych właściwości korzystają obecnie zwolennicy Ajurwedy – starożytnego systemu medycznego, jogini czy mnisi buddyjscy.

Miedź występuje we wszystkich tkankach organizmu człowieka. Jej optymalny poziom zapewnia nam zdrowie i wpływa na funkcje życiowe. Bierze udział w produkcji czerwonych krwinek i utrzymuje w dobrym stanie naczynia krwionośne. Ma duże znaczenie dla zdrowych kości, układu nerwowego oraz odporności. Miedź wspiera również zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym i nie pozostaje bez znaczenia dla poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Spektrum działania miedzi jest szerokie i – choć dostarczasz ją głównie z pożywieniem – dobrym pomysłem jest także zapewnienie dodatkowego źródła tego pierwiastka. A może być nim… biżuteria z miedzi!

 

bransoletka miedziana magnetyczna damska

Biżuteria miedziana – w jaki sposób wpływa na zdrowie?

Noszenie biżuterii z miedzi korzystnie wpływa na nasze zdrowie, ponieważ ten pierwiastek ma zdolność przenikania przez skórę. Twoje tkanki absorbują miedź z bransoletek czy obrączek, zwiększając jej ogólną ilość w organizmie. Korzystny wpływ miedzi potęgują zastosowane w biżuterii magnesy neodymowe o bardzo dużej mocy.

Według niektórych specjalistów noszenie miedzianej biżuterii poprawia samopoczucie, ponieważ niweluje stany zapalne w ciele, zmniejsza bóle stawów oraz bóle reumatyczne. Wpływa także na energetykę organizmu, gdyż niszczy grzyby, bakterie i wirusy. Korzystnie oddziałuje na wygląd skóry, wspierając budowę kolagenu i elastyny – biżuteria z miedzi jest polecana między innymi osobom z problemami skórnymi, np. trądzikiem czy alergiami.

Miedzi przypisuje się również ograniczenie niekorzystnego wpływu wszechobecnego promieniowania elektromagnetycznego.

Skala wpływu biżuterii miedzianej na zdrowie jest uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami. W większości przypadków poprawa samopoczucia jest odczuwalna – i to nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter i piękno ozdób z miedzi.

 bransoletka damska miedziana magnetyczna

Czy biżuteria miedziana jest dla każdego?

Choć większość z nas może bezpiecznie nosić biżuterię z miedzi, to jednak warto upewnić się, czy zaliczasz się do tej grupy. Istnieją schorzenia, które stanowią przeciwwskazanie do zakładania miedzianych ozdób.

Jeśli masz problemy z poziomem miedzi w organizmie, zanim włożysz miedzianą bransoletkę czy pierścionek, najpierw udaj się do lekarza i skonsultuj z nim tę kwestię. Miedzianej biżuterii powinny unikać między innymi kobiety w ciąży oraz osoby z rozrusznikiem serca i pompą insulinową.

Biżuteria miedziana – jaką wybrać?

W kontekście zdrowia nie ma znaczenia, jaką biżuterię miedzianą wybierzesz. Każda ozdoba będzie miała korzystny wpływ na organizm. Zupełnie inaczej wygląda kwestia estetyki - masz ogrom możliwości wyboru biżuterii w Twoim guście.

  • Bransoletki z miedzi są piękne – mają nieco egzotyczny i etniczny wygląd, przez co nadają stylizacji niebanalnego charakteru. W BlingArt znajdziesz dwa rodzaje tych ozdób: magnetyczne, które w całości oplatają rękę, oraz typu bangla - elastyczne, dzięki czemu we własnym zakresie dopasujesz je do wielkości nadgarstka. Oba rodzaje mają oryginalny, rdzawy kolor, który pięknie prezentuje się na każdym kolorze skóry. Noszą je zarówno panie, jak i panowie.

  • W BlingArt znajdziesz projekty bogato zdobione, na przykład fantazyjnymi żłobieniami, a także proste, gładkie, uniwersalne modele. Fantastycznie prezentuje się także połączenie miedzi z kamieniami, takimi jak turkusy, które są nośnikiem optymizmu oraz spokoju.

  • Wyjątkowym dopełnieniem bransoletki będzie miedziana obrączka, która stworzy z nią niepowtarzalny komplet dla Twojego wyglądu i zdrowia. Elastyczność tej ozdoby pozwala na dowolne dopasowanie jej do wielkości palca.

Biżuteria z miedzi to świetny pomysł zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i prozdrowotne. Poprawia samopoczucie na dwa sposoby - korzystnie wpływa na organizm i dodaje uroku każdemu, kto ją nosi.